• Z życia biblioteki 2023/2024

• 2 Szkolny Turniej Rummikub rozstrzygnięty!

• 25 marca odbył się finał szkolnego turnieju gry w Rummikub. Rywalizowało w nim 5 dziewczyn, które wygrały swoje grupy eliminacyjne.

Po 3 zaciętych meczach tytuł "Mistrza Rummikub w Zespole Szkół nr 7 roku 2024" otrzymała Amelia Słanek. Gratulacje!

• Wojewódzki Konkurs Recytatorski "Wisława Szymborska - patronka roku 2023"

• 38 uczennic i uczniów śląskich szkół prezentowało dziś, podczas wojewódzkiego konkursu recytatorskiego w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Katowicach wiersze Wisławy Szymborskiej.

Naszą szkołę reprezentowały Klaudia Latusek i Maja Szczepek z klasy 1ż.

• Ile ważą hobbici?

• Laureatkami konkursu "Ile ważą hobbici?" zostały uczennice klasy 3ż.

1. miejsce Tetiana Kosmynka
            2. miejsce Wiktoria Gilner
            3. miejsce Urszula Karaś i Klaudia Maślanka
        • Jesienne przetwory literackie

• 🍂🍂🍂Konkurs „JESIENNE przeTWORY LITERACKIE” rozstrzygnięty!!!🍂🍂🍂

Zwyciężyła Martyna Polis z klasy 3ż

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do naszej zabawy 👏❣️

• Czytam z sercem

• W piątek 29 września obchodziliśmy #ŚwiatowyDzieńSerca ❤️ i #DzieńGłośnegoCzytania 📕

Nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji Czytamy z Sercem!

We współpracy z nauczycielami języka polskiego, biologii, wychowania fizycznego oraz przedmiotów gastronomicznych zorganizowaliśmy dla uczniów różne atrakcje: głośne czytanie fragmentów książek dotyczących serca,  spacer dla serca, gotowanie zdrowych potraw oraz szkolny konkurs jak dbać o zdrowe serce.

Dziekujemy wszystkim za aktywny udział😊.

• Ulep lepieja - konkurs poetycki

• Wisława Szymborska zarażała poczuciem humoru. „Żart jest najlepszą dla mnie rekomendacją powagi” mówiła nasza noblistka.

Rok 2023 został ustanowiony Rokiem Wisławy Szymborskiej. W marcu obchodzimy również dzień pisarza (3.03) i dzień poezji (21.03) i z tych okazji zapraszamy do zabawy literackiej: "Ulep lepieja".

Lepiej to krótki, jednozdaniowy, często nonsensowny wierszyk ukazujący grozę jakiegoś zdarzenia.
          Na nasz konkurs wpłynęło ich aż 31. Tematyka była bardzo różna. Najwięcej głosów jury uzyskał lepiej Amelii Bąk: Lepiej kupić bilet w busie niż być później na minusie.
          Amelia zajęła 1 miejsce. Kolejne miejsca na podium zajęły: Inka Plewa i Kinga Krawczyk.
          Oto inne wyróżnione przez jury utwory:
          Lepiej mieć dobre oceny niż mieć w domu sceny.
          Lepiej biegać w luźnym dresie, aniżeli w ciągłym stresie.
          Lepiej uczyć się języka niż słuchać Rydzyka.
          Lepsze świata zatrzymanie niż zakalca jest podanie.
          Lepiej biegać w stronę słońca niż łapać zająca.
          Lepsza jest marchewka z pola, aniżeli ta rukola.
          Lepiej jeść te piure z grochu niż stać w pięknym czarnym prochu.
          Lepszy będzie bieg pod wiatr niż śmietany kwaśny smak.
          Lepiej siedzieć dzień w stodole niż jest znaleźć włos w rosole.

Wszystkim, którzy przyłączyli się do zabawy i spróbowali „ulepić” lepieja – dziękuję i gratuluję.

• Turniej Rummikub

20 marca 2023 r. odbył się długo wyczekiwany Turniej Rummikub.

104 kości w czterech kolorach o wartościach od 1 do 13 i dwa jokery. Podstawki oraz dwóch, trzech lub czterech graczy – to wszystko, czego od strony technicznej potrzeba do gry. Wygrywa ten, kto jako pierwszy pozbędzie się wszystkich kostek. Proste zasady nie oznaczają wcale łatwej wygranej. Rozgrywka wymaga od uczestników logicznego myślenia, planowania, spostrzegawczości oraz reagowania na działania innych graczy.
          Do rywalizacji przystąpiło 18 uczniów. W pierwszej rundzie wszyscy rozegrali 3 gra. Czworo najlepszych graczy: Amelia Bąk, Kamila Trojaczek, Franek Krupa i Piotr Świergolik, rozegrało rundę finałową.
          Mistrzem Szkoły w RUMMIKUB został Piotr Świergolik z klasy 4tP. Gratulujemy Piotrkowi oraz wszystkim, którzy wzięli udział w zmaganiach.

• Skanuj kod, popraw błąd! Konkursz okazji Dnia Języka Ojczystego

• 21 lutego z okazji Dnia Języka Ojczystego odbyło się w szkole wielkie ortograficzne skanowanie.

Uczniowie wyposażeni w smartfony wyruszyli w językową podróż na poszukiwanie kodów QR 🕵️‍♀️.

Pod każdym kodem znajdowało się zdanie zawierające błąd. Zadaniem było poprawienie

błędów i dostarczenie poprawnych zdań do biblioteki.

• Czarny piątek

• Tylko 25 pażdziernika i tylko dla naszych czytelników.
          Do każdej wypożyczonej książki, druga cieńsza gratis 🙃📚

👉Nie przegap takiej okazji 💥

• Jesienne przetwory literackie

• 🍂🍁🍂🍁"Pan Tadeusz", "Mały Książę", "Alicja w krainie czarów" oraz "Harry Potter" byli składnikami naszych tegorocznych 🫙🫙🫙🫙 przeTWORÓW literackich.

Sposród poprawych odpowiedzi wylosowaliśmy zwycieżczynię - została nią Natalia Kostka z kl. 3tż.

Gratulujemy wszystkim i dziękujemy za wspólną zabawę. 🍂🍁🍂🍁.