• Spotkanie z przedstawicielem Wojska Polskiego

          • 24 listopada uczniów klas maturalnych odwiedził przedstawiciel Wojskowego Centrum Rekrutacji w Tychach. Młodzież wysłuchała informacji o zasadach rekrutacji, przebiegu oraz korzyściach płynących ze służby wojskowej.

          • Liderzy Zawodu

          • Kolejne osiągniecia naszych uczniów. Podczas uroczystej gali w tyskiej Mediatece nagrodzono najzdolniejszych uczniów z Tychów. W czasie wydarzenia wręczono dyplomy, wyróżnienia i nagrody uczniom tyskich szkół, którzy mogą szczycić się znaczącymi osiągnięciami naukowymi, artystycznymi i sportowymi.

            Podczas tegorocznej gali za sukcesy uzyskane w roku szkolnym 2022/2023 wręczono dyplomy 55 uczniom, którzy otrzymali stypendium Prezydenta Miasta Tychy "Tyskie Orły" i 10 stypendiów "Lider Zawodu" dla uczniów posiadających znaczące osiągnięcia w zakresie kształcenia w zawodzie. Wśród nagrodzonych znalazło się aż 7 uczniów naszej szkoły.
            Jesteśmy z Was dumni i życzymy dalszych sukcesów:)

          • Olimpiada Wiedzy o Prawach Ucznia

          • Uczennice naszej szkoły Inka Plewa i Kamila Trojaczek zakwalifikowały się do wojewódzkiego etapu Olimpiady Wiedzy o Prawach Ucznia.

            Olimpiada jest trójetapowa. Etap szkolny to test wielokrotnego wyboru, wojewódzki polega na napisaniu krótkiej pracy pisemnej albo nagraniu filmu, a ogólnopolski jest egzaminem ustnym. W roku szkolnym 2023/2024 do etapu szkolnego 70 szkół zgłosiło 705 osób. Ostatecznie wzięło w nim udział 65 szkół i 591 osób uczących się w nich. Wszystkie te liczby są rekordowe i znacznie przebijają zeszłoroczne statystyki (515 zgłoszonych, 478 piszących). Pytania co roku przygotowuje Komitet Główny, w którym zasiadają przedstawiciele Fundacji oraz wyłącznie belwederscy profesorowie.

            Inka i Kamila aktywnie pracują w samorządzie uczniowskim i Młodzieżowej Radzie Miasta Tychy. Wielokrotnie brały udział w warsztatach i szkoleniach dotyczących samorządności i praw człowieka.

            Życzymy Wam powodzenia!!!

          • Dzień Tolerancji

          • 16 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Tolerancji. W ramach akcji pod tytułem „Kolorowy dzień” uczniowie mieli za zadanie ubrać się w różnokolorowe barwy.

            Ranking najbardziej kolorowych klas przedstawia się następująco:
            I miejsce: kl. 4tż

            II miejsce: kl. 3ż
            III miejsce: kl. 2ż

            Celem inicjatywy było kształtowanie postaw tolerancji, szacunku i empatii. Pamiętajmy, jesteśmy różni, lecz równie ważni. Bycie tolerancyjnym i odnoszenie się do drugiego człowieka z szacunkiem nic nas nie kosztuje.

          • Wycieczka integracyjna klasy 1d

          • 13 i 14 listopada klasa 1d  spędziła w ośrodku H2O w Kiczycach na zajęciach integracyjnych.

            Wycieczka miała na celu wykształcenie umiejętności współpracy, naukę tolerancji i akceptacji, rozwój umiejętności komunikacji a także wypracowanie wzajemnego zaufania i szacunku.

          • Szkoły Pełne Talentów

          • Serdecznie dziękujemy za uzbierane na rzecz szkoły TALENCIAKI w ramach akcji Lidl Szkoły Pełne Talentów 2. Dzięki Państwa zaangażowaniu, mieliśmy możliwość zamówić 12 gier intergacyjnych i fabularyzowanych. Są one dostępne w bibliotece i umilą uczniom czas spędzany w szkole.

            Jeszcze raz bardzo DZIĘKUJEMY!

          • Jubileusz SP 11

          • Szkoła Podstawowa nr 11 im. Marii Curie Skłodowskiej W Tychach obchodziła 7 listopada swoje 65-lecie. Nasz fantastyczny zespół kelnerów z klasy 4tż (Emilia Kobielska Natalia Kostka, Wiktoria Stolarczyk, Wiktoria Szejnoga, Julia Zaręba, Kuba Dyjas, Franek Krupa, Olek Oleszkiewicz) przygotował salę obsługi konsumenckiej na przybycie gości oraz zadbał o profesjonalną obsługę kelnerską.

            Uczniowie - dziękujemy za wzorową pracę zespołową, wysoką kulturę osobistą i poczucie humoru!!

          • Konkurs „JESIENNE przeTWORY LITERACKIE” rozstrzygnięty!!!

          • 🍂🍁Książki: "Pan Tadeusz", "Stary człowiek i morze", "W pustyni i w puszczy" oraz "Dywizjon 303" były składnikami naszych tegorocznych jesiennych 🫙🫙🫙🫙 przeTWORÓW literackich.​​​​​​​​​​​​​​​​🍂🍁

            🍂🍁W czterech słoikach, w szkolnej bibliotece, zamknęłyśmy tytuły czterech różnych książek, a zadaniem czytelników  było ich odgadnięcie, kojarząc umieszczone w nich rekwizyty z treścią i tytułem książki.

            Sposród 18 osób, które udzieliły poprawych odpowiedzi wylosowaliśmy zwycieżczynię - została nią Martyna Polis z kl. 3ż.

            Gratulujemy wszystkim i dziękujemy za wspólną zabawę. 🍂🍁.

          • Szkoła pamięta

          • 31 października młodzież klasy 1d złożyła hołd pod tablicą poświęconą kapitanowi Janowi Rybaczyńskiemu, który jest symbolem obrońców śląska.

          • Tyskie miejsca pamięci

          • Stare Tychy to dziś dzielnica miasta Tychy, na terenie której znajdują się budynki z historią sięgającą głęboko w przeszłość. Jest to obszar kryjący wiele ciekawych opowieści, a spacer najstarszymi tyskimi uliczkami pozwala poznać przeszłość poszczególnych obiektów, zwrócić uwagę na ich architekturę, a także zapoznać się z postaciami, które odegrały ważną rolę w historii Tychów.

            24 października 2023 r. klasa 3ż odwiedziła miejsca upamiętniające wydarzenia historyczne, takie jak Powstania Śląskie i II wojnę światową. Uczniowie zapalili znicze pod pomnikiem Powstańca Śląskiego przy placu Wolności oraz na cmentarzu przy ulicy Nowokościelnej, gdzie spoczywają powstańcy śląscy i żołnierze Wojska Polskiego. W ten sposób oddali hołd poległym, dla których Ojczyzna i honor stanowiły wartość nadrzędną.

          • Lekcja z Akademią Inspiracji MAKRO

          • 17 października 2023 r. klasa 3ż uczestniczyła w lekcji online pt. „Jesień w kuchni: pikle - zasady zero waste", którą poprowadził chef Jakub Kowalczyk.„Lekcja z Akademią Inspiracji" to cykl comiesięcznych 45-minutowych spotkań, podczas których szefowie kuchni i trenerzy Akademii Inspiracji dzielą się swoją wiedzą z uczniami szkół gastronomicznych.

          • Choroba otyłościowa a body positive

          • 14 września 2023 r. uczniowie i uczennice klasy 3ż uczestniczyli w webinarium „Choroba otyłościowa a body positive - jak rozmawiać, żeby się dobrze zrozumieć?" prowadzonym przez panią Paulinę Poznańską, psycholożkę z Fundacji Studio Figura.

            Osoby z otyłością na co dzień doświadczają negatywnych emocji, stygmatyzacji oraz alienacji związanej z nadmierną masą ciała. Jest to zjawisko tak powszechne, że wokół dyskryminacji ze względu na otyłość, ukształtowały się pojęcia, które nazywają i kategoryzują różne rodzaje społecznych uprzedzeń: fatfobia, fatshaming, weightism, negging. Stygmatyzacja otyłości wcale nie wspiera procesu redukcji masy ciała i zdrowienia u osób dotkniętych tą chorobą. Dlatego chorzy na otyłość potrzebują przede wszystkim zrozumienia i wsparcia. Mądre wspieranie osób z otyłością wymaga również właściwej interpretacji założeń ruchu body positive. Body positive to ruch, którego ideą jest pozytywny stosunek do własnego ciała i akceptowanie go w całości poprzez świadomość własnych zalet, wad, możliwości i ograniczeń. Poparcie dla naturalności i różnorodności ciał - które jest słuszne - nie powinno jednak prowadzić do akceptacji choroby, jaką jest otyłość i do bierności wobec niej. Właściwie rozumiane body positive to szacunek do własnego ciała, troska o nie, a więc i leczenie wtedy, kiedy dotyka je choroba otyłościowa.

          • Zaburzenia odżywiania - kiedy i jak reagować?

          • Co to jest anoreksja, bigoreksja, pica, ortoreksja, zespół kompulsywnego objadania się, zespół nocnego jedzenia? Jakie są ich przyczyny i objawy? Dlaczego zaburzenia odżywiania tak często dotyczą młodych osób? Jak dostrzec pierwsze sygnały?

            Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznała młodzież z klasy 3ż, uczestnicząc 21 września 2023 r. w webinarium pt. „Zaburzenia odżywiania – kiedy i jak reagować?”.

            Webinarium odbyło się w ramach cyklu szkoleń Posłuchaj i (w)jedz lepiej!